Inter-ecoles provincial 2019-20 secondaire | |
Info | Play System :: Schedule :: Statistics |
Participants | Team List :: Team composition :: Players sorted by rating :: Players sorted by name |
Reports | Teams :: Best Players:: team |
Rounds |
Rk | Player | Team | Fed | GamPnt | ARO |
---|---|---|---|---|---|
1 | Mahmoud Damlaki | Saint-Louis Namur A | 7.0 | 0 | |
2 | Andy Gillet | Saint-Louis Namur B | 6.0 | 0 | |
3 | Gentian Shytaj | Ilon Saint-Jacques | 5.0 | 0 | |
4 | Nathan Guillaume | Saint-Benoît Habay-la-Neuve | 5.0 | 0 | |
5 | Goffinon Tom | Sainte-Marie Namur secondaire | 4.5 | 0 | |
6 | Comanne Timothée | Champion Namur | 4.0 | 0 | |
7 | Denoncin Noe | Institut Notre Dame de Bertrix A | 4.0 | 0 | |
8 | Nathan Vanhemericjk | EPES Reumonjoie A | 3.0 | 0 | |
9 | Elisabettine Théo | Tamines C | 3.0 | 0 | |
10 | Pierre Louis | Institut Notre Dame de Bertrix B | 2.5 | 0 | |
11 | Bouraada Mounji | Tamines B | 2.0 | 0 | |
12 | Florian Colin | école spécialisée du Mardasson A | 1.5 | 0 | |
13 | Racour Lucas | Tamines A | 1.5 | 0 | |
14 | Michaël Copine | école spécialisée du Mardasson B | 0.0 | 0 |
Rk | Player | Team | Fed | GamPnt | ARO |
---|---|---|---|---|---|
1 | Brieuc Dallemagne | Saint-Louis Namur A | 7.0 | 0 | |
2 | Bouche Stijn | Champion Namur | 6.0 | 0 | |
3 | Jean-Charles François | Saint-Benoît Habay-la-Neuve | 5.5 | 0 | |
4 | Danloy Robin | Sainte-Marie Namur secondaire | 5.0 | 0 | |
5 | Picart Daniel | Institut Notre Dame de Bertrix A | 4.5 | 0 | |
6 | Martin Ergo | Saint-Louis Namur B | 4.0 | 0 | |
7 | Adejh Rossick | EPES Reumonjoie A | 3.5 | 0 | |
8 | Antonin D'Huart | Ilon Saint-Jacques | 3.0 | 0 | |
9 | Mouffe Ayrton | Tamines A | 3.0 | 0 | |
10 | Maljean Youla | Institut Notre Dame de Bertrix B | 2.0 | 0 | |
11 | Wauthier Noah | Tamines C | 2.0 | 0 | |
12 | Sauvage Maëlle | Tamines B | 2.0 | 0 | |
13 | Lucas Koeune | école spécialisée du Mardasson A | 1.5 | 0 | |
14 | Julien Cornet | école spécialisée du Mardasson B | 0.0 | 0 |
Rk | Player | Team | Fed | GamPnt | ARO |
---|---|---|---|---|---|
1 | Thomas Vernimmen | Saint-Louis Namur A | 7.0 | 0 | |
2 | Bodart Simon | Tamines C | 5.0 | 0 | |
3 | Lavalleye Pierre-Yves | Institut Notre Dame de Bertrix A | 5.0 | 0 | |
4 | Mohymont Augustine | Champion Namur | 5.0 | 0 | |
5 | Cleve Tristan | Sainte-Marie Namur secondaire | 4.5 | 0 | |
6 | Goosens Raphael | Tamines A | 4.0 | 0 | |
7 | Nathan Froidebise | Ilon Saint-Jacques | 4.0 | 0 | |
8 | Thibault Lootvoet | Saint-Benoît Habay-la-Neuve | 3.0 | 0 | |
9 | Scollinckx Avoline | Tamines B | 2.5 | 0 | |
10 | Wendy Pinson | école spécialisée du Mardasson A | 2.0 | 0 | |
11 | Lucas Leclercq | EPES Reumonjoie A | 1.0 | 0 | |
12 | Ralainarivo Olyves | Institut Notre Dame de Bertrix B | 1.0 | 0 | |
13 | Aurèle Biévat | Saint-Louis Namur B | 0.0 | 0 | |
14 | Ophélia Lequeux | école spécialisée du Mardasson B | 0.0 | 0 |
Rk | Player | Team | Fed | GamPnt | ARO |
---|---|---|---|---|---|
1 | Robin André | Saint-Louis Namur A | 7.0 | 0 | |
2 | Bouche Nina | Champion Namur | 6.0 | 0 | |
3 | Wesley Goffaux | Ilon Saint-Jacques | 5.0 | 0 | |
4 | Bodart Arthur | Institut Notre Dame de Bertrix A | 4.5 | 0 | |
5 | Cyprien Ergo | Saint-Louis Namur B | 4.0 | 0 | |
6 | Antonin Thommes | Saint-Benoît Habay-la-Neuve | 4.0 | 0 | |
7 | Wustefeld Eliot | Sainte-Marie Namur secondaire | 3.0 | 0 | |
8 | Lorge Constant | Tamines C | 3.0 | 0 | |
9 | Van de Cappelle Lucas | Tamines A | 3.0 | 0 | |
10 | Florian Damoisaux | EPES Reumonjoie A | 2.5 | 0 | |
11 | Jean Everarts | école spécialisée du Mardasson A | 2.5 | 0 | |
12 | Romain Marchand | Institut Notre Dame de Bertrix B | 2.5 | 0 | |
13 | Samat Marina | Tamines B | 1.5 | 0 | |
14 | Emma Meurisse | école spécialisée du Mardasson B | 0.5 | 0 |
Rk | Player | Team | Fed | GamPnt | ARO |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sacha Crevits | Saint-Louis Namur B | 4.5 | 0 | |
2 | Bryan Magérus | école spécialisée du Mardasson B | 0.5 | 0 |